Jdi na obsah Jdi na menu

III. Reprezentační ples

V sobotu 16. února proběhl již třetí reprezentační ples naší školy. Zde je text, který jsme poslali k otoštění do Turnovského a semilského deníku......

V sobotu 16. února se v semilském Kulturním centru Golf uskutečnil již III. Reprezentační ples Základní školy a Střední školy waldorfské v Semilech. Tato společenská událost si statečně hledá své místo mezi kulturními podniky semilska. Návštěvníky plesu jsou především rodiče žáků a studentů školy, kteří se zde scházejí v přátelské a družné atmosféře a samozřejmě také samotní studenti waldorfského lycea. Bez nich ostatně by ples nebyl úplný, neboť skupinka lyceánů z letošní XI. třídy vymyslela, secvičila a jako předtančení předvedla taneční číslo v retro stylu a rytmu Rock´Rollu.

Velký úspěch zaznamenal host večera, taneční skupina ze Sedmihorek Keltský tygr. Tanečníci nejen že předvedli perfektně irské tradiční tance na ryčnou „keltskou“ hudbu, kterou máme asi všichni historicky podvědomě vrytou pod svou hudební kůži. Vedoucí souboru a její společnice a společníci také dokázali plesající tanečníky zapojit do svižného kolového tance s názvem Every Man Chance. Při tomto tanci muži tančí na místě, tanečnice kolem nich kolují a tak mají šanci vystřídat spoustu tanečních partnerek. Rytmus tance je však tak veliký, že než si tanečník svou partnerku užije, má zase novou. Eva Schaeferová svým nezměrným nadšením dokázala roztančit skutečně celý sál.

V rámci plesu také již tradičně proběhla aukce uměleckých předmětů vyrobených učiteli, žáky a studenty školy. Letos byla zvolena forma tzv. tiché dražby, kdy se zájemci mohli trumfovat v předsálí písemně na záznamových listech u jednotlivých děl. Za zmínku stojí jedna vzhledem drobnost, významem však nádherná a úžasná věc. Do dražby bylo také dáno několik výtisků útlé knížky s názvem Dolce vita autorek – studentek waldorfského lycea Dity Landovské a Marie Kraťukové. Kniha naplněná verši, povídkami, střípky a postřehy, kterou autorky věnovaly „Životu, jen a jen jemu, neb on to všechno způsobil, i to, že dosud sladký byl…“

K pohodě večera jistě přispěla i kapela Pegas pana Mařase z Mříčné s třemi vnadnými zpěvačkami s krásnými hlasy. A samozřejmě parta organizátorů z řad učitelů a Sdružení přátel waldorfské školy. To oni se postarali o výzdobu, aranžování děl určených do dražby, zázemí a služby a především pult plný dobrot masitých i zcela masa prostých.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář