Jdi na obsah Jdi na menu

Již od sezóny 2006/2007 je naše škola abonentem Klubu mladých diváků (KMD), který je zaštítěn Divadlem v Dlouhé v Praze. Jde o cyklus divadelních představení pro mládež, který je dotován Magistrátem Města Prahy a je možné se do něho přihlásit i z venkova ;-) Školu v programu KMD zastupuje naše Sdružení.

Protože zajišťujeme dopravu, vybíráme pro divadelní sezónu 2008/2009 od účastníků - dětí a studentů ZŠaSŠ Waldorfské v Semilech  300,-- Kč za jedno představení. (dříve 250,-- Kč, ale se zdražováním pohonných hmot  se úprava cen nemilosrdně dotkla i naší kulturně - výchovné činnosti). Stanovený počet je 45 dětských (a mládežnických) vstupenek + 2 vstupenky grátis pro doprovod. Ten je zajištěn  tak, že jede s sebou jeden z členů učitelského kolegia a jako další většinou jeden z členů Sdružení.

Rádi bychom dosáhli toho, že o cyklus představení KMD bude takový zájem, že všechna čtyři představení vyprodáme již v září a jednotliví abonenti si vstupenky postoupí mezi sebou, nebudou-li se moci zúčastnit.... Třeba jednou :-)
 
 
Nejbližší příští představení bude...

 

 
 
... a co jsme vlastně již viděli v jednotlivých sezónách ...
 
2006/2007 
Dobrodružství páně Broučkova v Divadle v Dlouhé
Sluhu dvou pánů v Národním divadle
Shakespearovu Bouři
Školu pro ženy na Smíchově
 
2007/2008
Šakalí léta v ABC
Lháře v Divadle  v Dlouhé (ale vlastně pro nemoc to bylo něco úplně jiného)
baletící Šípkovou Růženku ve Stavovském divadle
konečně! taky toho Lháře v Dlouhé
2008/2009
Naše furianty v Národním
Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka v Dlouhé
měli jsme vidět a vlastně jsme i v divadelním sále již seděli a čekali na Sherlocka Holmese znovu v akci, ale pro technické zádrhele se nekonal....
muzikál Malované na skle na Fidlovačce
Cyrana z Bergeracu pod Palmovkou - toto představení bylo skutečně úžasné a ztrhující. Herecký soubor v čele s Martinem Stránským dokázal strhnout celé hlediště. Vodopád veršů a skvělé herectví v této klasické hře bylo však pro náš Klub mladých diváků představením posledním. Pro další sezónu jsme již naše členství neobnovili .... více v Aktualitách.
 ************

Pro divadelní sezónu 2009/2010 jsme se rozhodli neobnovit naše členství v KMD. Je to určitě škoda, neb KMD nabízí kvalitní představení v pražských divadlech, kam se od nás, z venkova, nepodíváme každý týden.
Nebylo však zbytí. Po závěrečném vyúčtování nechceme riskovat i v další sezóně poměrně velký prodělek. (Opakem prodělku v našem případě není zisk, nýbrž "vyrovnaný" rozpočet.) Pro zájezdy do divadel v rámci KMD jsme se rozhodli v roce 2006 proto, aby se dětem z naší školy dostalo kvalitních kulturních zážitků. Přistoupili jsme i na to, že vzhledem k počtu žáků ve škole není jednoduché již v červnu zajistit 45 abonentů příští sezóny a každé představení jsme žákům - účastníkům nabízeli zvlášť. Z tohoto důvodu nebylo vždy představení plně obsazeno a měnit cenu vstupenky s poplatkem za autobus podle toho, kolik zájemců se "uvolí" do divadla jet nám připadlo neférové. Na rozdíl od běžné praxe jsme členství v KMD vzali na svá bedra; obvykle se přihlašuje škola a své žáky má k tomu, aby si zakoupili abonentky na všechna čtyři představení.
Pro lepší názornost uvádíme počty účastníků v sezóně 2008/2009 - Naši furianti - 40 osob, Jak jsem se ztratil - 42, Prokletí rodu Baskervillů - 33 - to už je málo!, Malované na skle - 31 (náhradní za Baskervilly), Cyrano z Bergeraku - 27!!

Pro Sdružení není obtížné se do programu znovu zapojit, bude-li ve škole schopný češtinář, který dokáže děti a studenty k zájmu o divadlo přitáhnout. Příkladem může být třída paní učitelky Zdražilové, které patří náš velký dík. Její žáci plnili autobusy vždy z největší části.

Jako "náhradní" program pro věrné kulturníky nabízíme zájezdy do divadla v Mladé Boleslavi. Z našich řad doplníme volná místa v zájezdu pořádáném paní  učitelkou Červíčkovou ze Slané. O těchto akcích budeme vždy informovat prostřednictvím A. Zdražilové, konzultovat téma a jeho vhodnost pro děti.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář