Jdi na obsah Jdi na menu

Vážení a milí, rodiče, přátelé školy, studenti, žáci i žákyně i Vy všichni ostatní....

 

 

Když jsme před pěti lety připravovali kalendář první, na rok 2006, pouze v koutku našich duší jsme si říkali, že se nám zamýšlené dílo zdaří. Že budeme připravovat i příští rok a potom zase...... A tak za úsilí mnoha lidiček se dílo opět podařilo a Vy máte před sebou školní kalendář Základní a Střední školy waldorfské v Semilech na rok 2010.

 

 

Letošní kalendář je výběrem prací ze základní školy. Tématem obrázků je rostlinná a živočišná říše tak, jak se jí věnují žáci ve třetí, čtvrté, šesté a osmé třídě. Ve waldorfské pedagogice se učivo každé třídy zaměřuje na určitou část lidské činnosti, přírody, vědy. Proto i výtvarná díla z jednotlivých ročníků jsou pro konkrétní ročník typická. Snažili jsme se přiřadit obrázky podle jejich nálady k jednotlivým měsícům.

 

 

V tomto, výročním, kalendáři jsme zvolili jiný formát. Vyslyšeli jsme volání po kalendáři více praktickém, takovém, do kterého se dá zapsat cokoliv, co se členů rodiny týká.

 

 

Titulní strana a tato strana s textem mají obrázkový podklad z prací dětí prvního ročníku. Děti se v něm teprve seznamují s harmonií barev a vším, co se dá barvami vyjádřit. Autorem namodralého podvečerního lesa je Tadeáš Hoffmann, ohňovou žluto-červenou hru namalovala Kristýnka Seidlová. U miniatur obrázků použitých pro měsíce najdete i autory ostatní a třídy, ve kterých obrázky vznikaly.

 

 

Závěrečnou „sponzorskou“ duhu pak vytvořil před mnoha lety ve třetí třídě Jiří Janočko.

 

Ať duha štěstí a pohody září do duší Vám všem!

 

 

 

Kalendář 2010 nástěnný

 

Kalendář 2010 peněženkový - strana 1

Kalendář 2010 peněženkový - strana 2

 

 

... zpět na stránku o Kalendářích ...

 

Kalendář je ke koupi v kanceláři školy, prostřednictvím našeho Sdružení, v krámku Splněných příní paní Evy Matějkové v Semilech naproti Penny (Plusu) a v Turnově v Knize U Jizery.

Tak jako i dříve, náklady na zaslání a zabalení jdou k naší tíži při zásilce alespoň 10 kusů.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář