Jdi na obsah Jdi na menu

Vážení přátelé,

 

 

jen co se rok s rokem sešel, dostáli jsme své tradici a vydali pro Vás Kalendář na rok 2009.

 

 

 

Již při vydání našeho prvního kalendáře na rok 2006 jsme se dohodli, že v něm budou dílka a díla žáků a studentů naší školy. A tak je tomu tedy i tentokrát. Pro rok 2009 jsme zvolili souborné dílo studentů (nyní již) XII. třídy našeho lycea. Spolu se svou učitelkou a dalšími spolupracovníky vytvořili souborné dílo Brána do Českého ráje (jeho dokončení se plánuje na rok 2009).  Dřevěné sochy představující jednotlivé stromy Vám přinášíme v kalendáři. Tak, jak jsou instalovány v přírodním prostředí, si je můžete prohlédnout v Turnově na cestě k rozhledně Hlavatice. Tam, kde je ona vstupní brána do Českého Ráje, jejíž přirozená rovnováha byla poničena a studentské dílo jí má ztracenou harmonii pomoci navrátit.

 

Hlavním tématem v kalendáři jsou obrazy stromů, k nim pak přiřazujeme fotografie soch a verše. Při prohlížení jednotlivých obrazů, soch a čtení veršů  se vžijte do přírodního prostředí, které zobrazují a nechte na povrch vyplynout své niterné pocity a emoce. Vnímejte jejich čistotu a sílu, kterou do nich vložili stejně čistí a krásní mladí lidé. Každý z Vás bude cítit něco jiného a tak je to dobře, vždyť každý jsme jiný.

 

 

Protože jsme se museli vypořádat s větším množstvím výtvarných předloh (obrazy, sochy, verše), vymysleli jsme trochu netradiční formát kalendáře. Základ tvoří listy formátu A3 s reprodukcemi obrazů – akvarelů stromů a k nim jsou přidány listy malé s kalendáriem, fotografiemi soch a verši. Soch i jejich protějšků – obrazů je sedm, a proto je jeden list vždy pro dva měsíce.)

 

Titulní stranu kalendáře jsme opět použili pro vytvoření kalendáře malého formátu, tzv. peněženkového. Naše malé kalendáře se pomalu stávají i sběratelsky vyhledávanými...

 

Děkujeme všem, kteří se na díle Brány do Českého ráje podíleli, všem, kteří jim pomáhali. Studentům, rodičům, učitelům. Děkujeme všem, kteří fandí čistému nadšení pro dobrou věc. Děkujeme všem našim sponzorům, kteří svými příspěvky pomohli vzniku Kalendáře 2009.

 

 

Přeji Vám spokojený rok 2009 a hodně krásného s naším kalendářem.

 

 

 

... zpět na stránku o Kalendářích ...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář